Pogotowie dla zadłużonych
facebook
 • Myślę, decyduję, działam. Finanse dla najmłodszych
  Innowacyjny program edukacji finansowej dla dzieci od I do III klasy szkoły podstawowej. Zachęcamy do kontaktu ze Stowarzyszeniem w celu wdrożenia programu w Waszej Szkole.

  Myślę, decyduję, działam. Finanse dla najmłodszych

  czytaj więcej
 • KONKURS DLA CZŁONKÓW SKEF I SKOK
  Zapraszamy wszystkich Członków Stowarzyszenia Krzewienia Edukacji Finansowej oraz Spółdzielczych Kas Oszczędnościowo – Kredytowych do wzięcia udziału w konkursie pt: „Franciszek Stefczyk dawniej i dziś”.

  KONKURS DLA CZŁONKÓW SKEF I SKOK

  czytaj więcej
 • Teraz mogę założyć rodzinę i mieć dzieci.
  Jestem młoda, mam zaledwie 27 lat. I jeszcze do niedawna perspektywę spłacania długów do końca życia. Gdzie tu myśleć o założeniu rodziny bo zwyczajnie nie jestem w stanie niczego im zapewnić. To bolało najbardziej. Gdy wyszłam z sądu, po uzyskaniu orzeczenia o upadłości, znów się rozpłakałam.

  Teraz mogę założyć rodzinę i mieć dzieci.

  czytaj więcej
 • Baner SKEF
  Cele SKEF: inicjowanie, prowadzenie i wspieranie działań na rzecz edukacji finansowej, ochrona konsumentów, pomoc konsumentom, edukacja finansowa, prowadzenie działalności charytatywnej.

  Prezentujemy film o działalności SKEF

  czytaj więcej
 • glckliches senioren-ehepaar kauft im internet
  Proponujemy zapoznanie się z serią artykułów poradnikowych przygotowanych przez specjalistów Stowarzyszenia Krzewienia Edukacji Finansowej. Najnowszy wpis, autorstwa Moniki Marchalewskiej, poświęcony jest budżetowi domowemu. Zapraszamy do lektury.

  Budżet domowy Marii i Zygmunta

  czytaj więcej
 • Udostępniamy przydatne kalkulatory do obliczenia kwoty odsetek od pieniędzy złożonych na lokacie, wysokości rat zaciągniętych kredytów a także kalkulator RRSO, dzięki któremu można w prosty sposób porównać różne oferty kredytowe.

  Kalkulator lokat, kredytu oraz rzeczywistej rocznej stopy procentowej już na naszym portalu

  czytaj więcej
 • Darmowy program do rozliczania PIT
  Środki uzyskane z wpłat 1% podatku Stowarzyszenie przeznacza na wsparcie szkoleń, projekty z zakresu edukacji finansowej i konsumenckiej oraz fundusz stypendialny. Będziemy wdzięczni za każdą wpłatę 1% podatku dochodowego na rzecz SKEF.

  Darmowy program do rozliczania PIT

  czytaj więcej

Mistrzostwa Polski Młodych Ekonomistów

 

 

 

26 maja 2016 roku do gdańskiego Sobieszewa zjechali się najlepsi z najlepszych –  finałowa dziesiątka uczestników XI edycji Mistrzostw Polski Młodych Ekonomistów wraz z opiekunami i osobami towarzyszącymi.

MPME

Walka o główną nagrodę w konkursie – notebook Dell Inspiron oraz tytuł  Najlepszego Młodego Ekonomisty stoczyła się w piątkowy poranek.

Na uroczystym otwarciu finału obecni byli przedstawiciele Stowarzyszenia Krzewienia Edukacji Finansowej: dr inż. Kazimierz Janiak  – Prezes Zarządu Stowarzyszenia Krzewienia Edukacji Finansowej, Ewa Kruk  – członek Zarządu SKEF, Waldemar Szkiela oraz Magdalena Nastrabasz-Janczarska – koordynator konkursu. Swoją obecnością, jak co roku, zaszczycili prof. dr hab. Elżbieta Ostrowska – przewodnicząca jury tegorocznej edycji konkursu oraz Maciej Duszczyk – Dyrektor Departamentu Rynku Bankowego BIK S.A.

Podczas otwarcia, prof. dr hab. Elżbieta Ostrowska wprowadziła wszystkich uczestników w świat finansów, wygłaszając wykład pt.: „Uwarunkowania gospodarczo-społeczne budżetu państwa i budżetu domowego”.

W trakcie godzinnych, finałowych zmagań gimnazjaliści rozwiązywali przygotowane zestawy zadań.

Jury XI edycji ogólnopolskiego konkursu ekonomicznego Mistrzostwa Polski Młodych Ekonomistów
w składzie:

 • dr hab. Elżbieta Ostrowska – przewodnicząca jury
 • dr inż. Kazimierz Janiak – członek jury
 • Magdalena Nastrabasz-Janczarska – członek jury

na podstawie przyznanej punktacji wyłoniło zwycięzców.

I miejsce  – Ola Kasałka – Gimnazjum im. Armii Krajowej w Raszkowie z siedzibą w Pogrzybowie – Raszków, województwo wielkopolskie;

II miejsce – Wojciech  Haska – Gimnazjum nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi i Dwujęzycznymi im. Orła Białego w Jaworznie – Jaworzno, województwo śląskie;

III miejsce – Radosław Smolik – Gimnazjum nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi i Dwujęzycznymi im. Orła Białego w Jaworznie – Jaworzno, województwo śląskie. Wkrótce więcej zdjęć z finału.

Po części oficjalnej wszyscy uczestnicy udali się na 3 godzinne zabawy outdoorowe. Pobyt w Sobieszewie zakończył się wspólną kolacją przy grillu.

Całe przedsięwzięcie nie mogłoby się odbyć, gdyby nie wsparcie naszych Partnerów i Sponsorów: Fundacji Stefczyka, której Głównym Fundatorem jest Kasa Stefczyka (www.kasastefczyka.pl), Biura Informacji Kredytowej S.A. (www.bik.pl), Ecco Holiday Sp. z o.o. (www.eccoholiday.com), SKOK Ubezpieczenia, (www.skokubezpieczenia.pl), Towarzystwo Zarządzające SKOK Sp. z o.o. S.K.A. (www.tzskokska.pl), Aplitt S.A., (www.aplitt.net), Altus TFI S.A., (altustfi.pl), Kasa Unii Lubelskiej, (www.kasaul.pl), SKOK Mysłowice, (www.skok-myslowice.pl), SKOK im. St. Adamskiego, (www.skokadamskiego.pl), Bieszczadzka SKOK (www.bieszczadzkaskok.pl).

Patronat honorowy nad konkursem objęli: Krajowa Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo-Kredytowa (www.skok.pl), Fundacja Grzegorza Biereckiego „Kocham Podlasie” (www.kochampodlasie.pl).

Patronat medialny nad konkursem objęli: Radio Gdańsk (www.radiogdansk.pl), Portal www.wGospodarce.pl a patronat prasowy tygodnik „wSieci”.

Wszystkim składamy serdeczne podziękowania.

Finał XI edycji ogólnopolskiego konkursu ekonomicznego Mistrzostwa Polski Młodych Ekonomistów odbył się pod Honorowym Patronatem Ministra Edukacji Narodowej.

Wkrótce fotorelacja z finału.

Znamy już finalistów XI edycji Mistrzostw Polski Młodych Ekonomistów!

 1. Krzysztof Andrulonis – Publiczne Gimnazjum w Przecławiu – Przecław, województwo zachodniopomorskie;
 2. Wojciech  Haska – Gimnazjum nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi i Dwujęzycznymi im. Orła Białego w Jaworznie – Jaworzno, województwo śląskie;
 3. Julia Herman – Gimnazjum nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi i Dwujęzycznymi im. Orła Białego w Jaworznie – Jaworzno; województwo śląskie,
 4. Monika Karczewska – Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Karniewie – Karniewo, województwo mazowieckie;
 5. Ola Kasałka – Gimnazjum im. Armii Krajowej w Raszkowie z siedzibą w Pogrzybowie – Raszków, województwo wielkopolskie;
 6. Julia Nowak – Gimnazjum im. St. Staszica w Porębie – Poręba, województwo śląskie;
 7. Alicja Pieronkiewicz – Gimnazjum nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi i Dwujęzycznymi im. Orła Białego w Jaworznie – Jaworzno, województwo śląskie;
 8. Weronika Ratajczak – Gimnazjum nr 6 – Zielona Góra, województwo lubuskie;
 9. Radosław Smolik – Gimnazjum nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi i Dwujęzycznymi im. Orła Białego w Jaworznie – Jaworzno, województwo śląskie;
 10. Weronika Zasadzka – Zespół Szkół Gimnazjalnych im. Jana Kochanowskiego – Grabów, województwo łódzkie.

Nagroda specjalna dla nauczyciela: Ewa Hejna – Gimnazjum im. Sybiraków – Chełm, województwo lubelskie. Wszystkim serdecznie gratulujemy. Już wkrótce finał i kolejne emocje.

W związku z rezygnacją z udziału w finale jednego z uczestników, do finału, zgodnie z zapisami regulaminu konkursu Mistrzostwa Polski Młodych Ekonomistów, zakwalifikowana została Ludmiła Marcinkowska z Gimnazjum nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi i Dwujęzycznymi w Jaworznie.

 

banner_11mpme00

 

Serdecznie zapraszamy do udziału w XI edycji konkursu ekonomicznego „Mistrzostwa Polski Młodych Ekonomistów”. Tematem tegorocznej edycji jest: „Budżetomania”.

Do udziału w Mistrzostwach zapraszamy gimnazjalistów z całej Polski! Czekają na Was atrakcyjne nagrody: laptop, tablet, aparat cyfrowy i inne! Przygotowaliśmy także nagrodę dla nauczyciela, którego uczniowie prześlą największą liczbę prac ocenionych powyżej 80 pkt. i kompletnie wypełnionych w części B i C.

Weź udział w konkursie – zapoznaj się z regulaminem, przeczytaj opowiadanie „Budżetomania”, rozwiąż test i odpowiedz na pytania konkursowe.

Pliki do pobrania (z możliwością wydruku):

regulamin konkursu;

załącznik do regulaminu;

opowiadanie konkursowe;

formularz zgłoszeniowy wraz z testem i pytaniami;

Możesz również wziąć udział w konkursie on-line!

Prace konkursowe można nadsyłać drogą elektroniczną – udział w konkursie on-line bądź pocztą na adres: SKEF, ul. Legionów 126, 81-472 Gdynia do dnia 04 kwietnia 2016 r.

Pamiętaj! Jedna osoba może wziąć udział w XI edycji konkursu tylko raz!

Więcej informacji można znaleźć w regulaminie konkursu.

Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Krzewienia Edukacji Finansowej.

Patronat honorowy nad konkursem objęli:

Krajowa Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo-Kredytowa (www.skok.pl)

Fundacja Grzegorza Biereckiego „Kocham Podlasie” (www.kochampodlasie.pl)

Partnerami i Sponsorami są:

Fundacja Stefczyka, której Głównym Fundatorem jest Kasa Stefczyka (www.kasastefczyka.pl)

Biuro Informacji Kredytowej S.A. (www.bik.pl)

Ecco Holiday Sp. z o.o. (www.eccoholiday.com)

SKOK Ubezpieczenia, (www.skokubezpieczenia.pl)

Towarzystwo Zarządzające SKOK Sp. z o.o. S.K.A. (www.tzskokska.pl)

Aplitt S.A., (www.aplitt.net)

Altus TFI S.A., (altustfi.pl)

Kasa Unii Lubelskiej, (www.kasaul.pl)

SKOK Mysłowice, (www.skok-myslowice.pl)

SKOK im. St. Adamskiego, (www.skokadamskiego.pl)

Bieszczadzka SKOK (www.bieszczadzkaskok.pl).

Patronat medialny nad konkursem objęli:

Radio Gdańsk (www.radiogdansk.pl)

Portal www.wgospodarce.pl

Patronat prasowy tygodnik „w Sieci”

11eMPME_stopka_small BEZ POLSKA SKOK