Pogotowie dla zadłużonych
facebook
 • Myślę, decyduję, działam. Finanse dla najmłodszych
  Innowacyjny program edukacji finansowej dla dzieci od I do III klasy szkoły podstawowej. Zachęcamy do kontaktu ze Stowarzyszeniem w celu wdrożenia programu w Waszej Szkole.

  Myślę, decyduję, działam. Finanse dla najmłodszych

  czytaj więcej
 • Darmowy program do rozliczania PIT
  Środki uzyskane z wpłat 1% podatku Stowarzyszenie przeznacza na wsparcie szkoleń, projekty z zakresu edukacji finansowej i konsumenckiej oraz fundusz stypendialny. Będziemy wdzięczni za każdą wpłatę 1% podatku dochodowego na rzecz SKEF.

  Darmowy program do rozliczania PIT

  czytaj więcej
 • KONKURS DLA CZŁONKÓW SKEF I SKOK
  Zapraszamy wszystkich Członków Stowarzyszenia Krzewienia Edukacji Finansowej oraz Spółdzielczych Kas Oszczędnościowo – Kredytowych do wzięcia udziału w konkursie pt: „Franciszek Stefczyk dawniej i dziś”.

  KONKURS DLA CZŁONKÓW SKEF I SKOK

  czytaj więcej
 • Teraz mogę założyć rodzinę i mieć dzieci.
  Jestem młoda, mam zaledwie 27 lat. I jeszcze do niedawna perspektywę spłacania długów do końca życia. Gdzie tu myśleć o założeniu rodziny bo zwyczajnie nie jestem w stanie niczego im zapewnić. To bolało najbardziej. Gdy wyszłam z sądu, po uzyskaniu orzeczenia o upadłości, znów się rozpłakałam.

  Teraz mogę założyć rodzinę i mieć dzieci.

  czytaj więcej
 • Baner SKEF
  Cele SKEF: inicjowanie, prowadzenie i wspieranie działań na rzecz edukacji finansowej, ochrona konsumentów, pomoc konsumentom, edukacja finansowa, prowadzenie działalności charytatywnej.

  Prezentujemy film o działalności SKEF

  czytaj więcej
 • glckliches senioren-ehepaar kauft im internet
  Proponujemy zapoznanie się z serią artykułów poradnikowych przygotowanych przez specjalistów Stowarzyszenia Krzewienia Edukacji Finansowej. Najnowszy wpis, autorstwa Moniki Marchalewskiej, poświęcony jest budżetowi domowemu. Zapraszamy do lektury.

  Budżet domowy Marii i Zygmunta

  czytaj więcej
 • Udostępniamy przydatne kalkulatory do obliczenia kwoty odsetek od pieniędzy złożonych na lokacie, wysokości rat zaciągniętych kredytów a także kalkulator RRSO, dzięki któremu można w prosty sposób porównać różne oferty kredytowe.

  Kalkulator lokat, kredytu oraz rzeczywistej rocznej stopy procentowej już na naszym portalu

  czytaj więcej

Mistrzostwa Polski Młodych Ekonomistów

 

 

 

26 maja 2016 roku do gdańskiego Sobieszewa zjechali się najlepsi z najlepszych –  finałowa dziesiątka uczestników XI edycji Mistrzostw Polski Młodych Ekonomistów wraz z opiekunami i osobami towarzyszącymi.

MPME

Walka o główną nagrodę w konkursie – notebook Dell Inspiron oraz tytuł  Najlepszego Młodego Ekonomisty stoczyła się w piątkowy poranek.

Na uroczystym otwarciu finału obecni byli przedstawiciele Stowarzyszenia Krzewienia Edukacji Finansowej: dr inż. Kazimierz Janiak  – Prezes Zarządu Stowarzyszenia Krzewienia Edukacji Finansowej, Ewa Kruk  – członek Zarządu SKEF, Waldemar Szkiela oraz Magdalena Nastrabasz-Janczarska – koordynator konkursu. Swoją obecnością, jak co roku, zaszczycili prof. dr hab. Elżbieta Ostrowska – przewodnicząca jury tegorocznej edycji konkursu oraz Maciej Duszczyk – Dyrektor Departamentu Rynku Bankowego BIK S.A.

Podczas otwarcia, prof. dr hab. Elżbieta Ostrowska wprowadziła wszystkich uczestników w świat finansów, wygłaszając wykład pt.: „Uwarunkowania gospodarczo-społeczne budżetu państwa i budżetu domowego”.

W trakcie godzinnych, finałowych zmagań gimnazjaliści rozwiązywali przygotowane zestawy zadań.

Jury XI edycji ogólnopolskiego konkursu ekonomicznego Mistrzostwa Polski Młodych Ekonomistów
w składzie:

 • dr hab. Elżbieta Ostrowska – przewodnicząca jury
 • dr inż. Kazimierz Janiak – członek jury
 • Magdalena Nastrabasz-Janczarska – członek jury

na podstawie przyznanej punktacji wyłoniło zwycięzców.

I miejsce  – Ola Kasałka – Gimnazjum im. Armii Krajowej w Raszkowie z siedzibą w Pogrzybowie – Raszków, województwo wielkopolskie;

II miejsce – Wojciech  Haska – Gimnazjum nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi i Dwujęzycznymi im. Orła Białego w Jaworznie – Jaworzno, województwo śląskie;

III miejsce – Radosław Smolik – Gimnazjum nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi i Dwujęzycznymi im. Orła Białego w Jaworznie – Jaworzno, województwo śląskie. Wkrótce więcej zdjęć z finału.

Po części oficjalnej wszyscy uczestnicy udali się na 3 godzinne zabawy outdoorowe. Pobyt w Sobieszewie zakończył się wspólną kolacją przy grillu.

Całe przedsięwzięcie nie mogłoby się odbyć, gdyby nie wsparcie naszych Partnerów i Sponsorów: Fundacji Stefczyka, której Głównym Fundatorem jest Kasa Stefczyka (www.kasastefczyka.pl), Biura Informacji Kredytowej S.A. (www.bik.pl), Ecco Holiday Sp. z o.o. (www.eccoholiday.com), SKOK Ubezpieczenia, (www.skokubezpieczenia.pl), Towarzystwo Zarządzające SKOK Sp. z o.o. S.K.A. (www.tzskokska.pl), Aplitt S.A., (www.aplitt.net), Altus TFI S.A., (altustfi.pl), Kasa Unii Lubelskiej, (www.kasaul.pl), SKOK Mysłowice, (www.skok-myslowice.pl), SKOK im. St. Adamskiego, (www.skokadamskiego.pl), Bieszczadzka SKOK (www.bieszczadzkaskok.pl).

Patronat honorowy nad konkursem objęli: Krajowa Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo-Kredytowa (www.skok.pl), Fundacja Grzegorza Biereckiego „Kocham Podlasie” (www.kochampodlasie.pl).

Patronat medialny nad konkursem objęli: Radio Gdańsk (www.radiogdansk.pl), Portal www.wGospodarce.pl a patronat prasowy tygodnik „wSieci”.

Wszystkim składamy serdeczne podziękowania.

Finał XI edycji ogólnopolskiego konkursu ekonomicznego Mistrzostwa Polski Młodych Ekonomistów odbył się pod Honorowym Patronatem Ministra Edukacji Narodowej.

Wkrótce fotorelacja z finału.

Znamy już finalistów XI edycji Mistrzostw Polski Młodych Ekonomistów!

 1. Krzysztof Andrulonis – Publiczne Gimnazjum w Przecławiu – Przecław, województwo zachodniopomorskie;
 2. Wojciech  Haska – Gimnazjum nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi i Dwujęzycznymi im. Orła Białego w Jaworznie – Jaworzno, województwo śląskie;
 3. Julia Herman – Gimnazjum nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi i Dwujęzycznymi im. Orła Białego w Jaworznie – Jaworzno; województwo śląskie,
 4. Monika Karczewska – Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Karniewie – Karniewo, województwo mazowieckie;
 5. Ola Kasałka – Gimnazjum im. Armii Krajowej w Raszkowie z siedzibą w Pogrzybowie – Raszków, województwo wielkopolskie;
 6. Julia Nowak – Gimnazjum im. St. Staszica w Porębie – Poręba, województwo śląskie;
 7. Alicja Pieronkiewicz – Gimnazjum nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi i Dwujęzycznymi im. Orła Białego w Jaworznie – Jaworzno, województwo śląskie;
 8. Weronika Ratajczak – Gimnazjum nr 6 – Zielona Góra, województwo lubuskie;
 9. Radosław Smolik – Gimnazjum nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi i Dwujęzycznymi im. Orła Białego w Jaworznie – Jaworzno, województwo śląskie;
 10. Weronika Zasadzka – Zespół Szkół Gimnazjalnych im. Jana Kochanowskiego – Grabów, województwo łódzkie.

Nagroda specjalna dla nauczyciela: Ewa Hejna – Gimnazjum im. Sybiraków – Chełm, województwo lubelskie. Wszystkim serdecznie gratulujemy. Już wkrótce finał i kolejne emocje.

W związku z rezygnacją z udziału w finale jednego z uczestników, do finału, zgodnie z zapisami regulaminu konkursu Mistrzostwa Polski Młodych Ekonomistów, zakwalifikowana została Ludmiła Marcinkowska z Gimnazjum nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi i Dwujęzycznymi w Jaworznie.

 

banner_11mpme00

 

Serdecznie zapraszamy do udziału w XI edycji konkursu ekonomicznego „Mistrzostwa Polski Młodych Ekonomistów”. Tematem tegorocznej edycji jest: „Budżetomania”.

Do udziału w Mistrzostwach zapraszamy gimnazjalistów z całej Polski! Czekają na Was atrakcyjne nagrody: laptop, tablet, aparat cyfrowy i inne! Przygotowaliśmy także nagrodę dla nauczyciela, którego uczniowie prześlą największą liczbę prac ocenionych powyżej 80 pkt. i kompletnie wypełnionych w części B i C.

Weź udział w konkursie – zapoznaj się z regulaminem, przeczytaj opowiadanie „Budżetomania”, rozwiąż test i odpowiedz na pytania konkursowe.

Pliki do pobrania (z możliwością wydruku):

regulamin konkursu;

załącznik do regulaminu;

opowiadanie konkursowe;

formularz zgłoszeniowy wraz z testem i pytaniami;

Możesz również wziąć udział w konkursie on-line!

Prace konkursowe można nadsyłać drogą elektroniczną – udział w konkursie on-line bądź pocztą na adres: SKEF, ul. Legionów 126, 81-472 Gdynia do dnia 04 kwietnia 2016 r.

Pamiętaj! Jedna osoba może wziąć udział w XI edycji konkursu tylko raz!

Więcej informacji można znaleźć w regulaminie konkursu.

Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Krzewienia Edukacji Finansowej.

Patronat honorowy nad konkursem objęli:

Krajowa Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo-Kredytowa (www.skok.pl)

Fundacja Grzegorza Biereckiego „Kocham Podlasie” (www.kochampodlasie.pl)

Partnerami i Sponsorami są:

Fundacja Stefczyka, której Głównym Fundatorem jest Kasa Stefczyka (www.kasastefczyka.pl)

Biuro Informacji Kredytowej S.A. (www.bik.pl)

Ecco Holiday Sp. z o.o. (www.eccoholiday.com)

SKOK Ubezpieczenia, (www.skokubezpieczenia.pl)

Towarzystwo Zarządzające SKOK Sp. z o.o. S.K.A. (www.tzskokska.pl)

Aplitt S.A., (www.aplitt.net)

Altus TFI S.A., (altustfi.pl)

Kasa Unii Lubelskiej, (www.kasaul.pl)

SKOK Mysłowice, (www.skok-myslowice.pl)

SKOK im. St. Adamskiego, (www.skokadamskiego.pl)

Bieszczadzka SKOK (www.bieszczadzkaskok.pl).

Patronat medialny nad konkursem objęli:

Radio Gdańsk (www.radiogdansk.pl)

Portal www.wgospodarce.pl

Patronat prasowy tygodnik „w Sieci”

11eMPME_stopka_small BEZ POLSKA SKOK