Pogotowie dla zadłużonych
facebook
 • Baner SKEF
  W czerwcu obchodzimy 20-lecie działalności SKEF. Nasze cele od lat niezmienne: inicjowanie, prowadzenie i wspieranie działań na rzecz edukacji finansowej, pomoc zmagającym się z problemem nadmiernego zadłużenia, w szczególności składającym wnioski o upadłość konsumencką, edukacja finansowa, prowadzenie działalności charytatywnej.

  20 lat minęło jak jeden dzień! Film o działalności SKEF

  czytaj więcej
 • Wróciliście mi wiarę w ludzi, uwolniłam się z koszmaru długów
  Moja tragiczna historia zaczęła się w 2006 roku. Wtedy sprzedałam mieszkanie i kupiłam wymarzony dom. Na jego remont zaciągnęłam kredyt 150 tys. zł denominowany we frankach. Gdy moja firma upadła, zmuszona byłam sprzedać dom za 430 tys. zł, jednak po rozliczeniu się z bankiem okazało się, że nic z tej kwoty nie zostało. I tak zostałam bez mieszkania a z długami. Rozpacz.

  Wróciliście mi wiarę w ludzi, uwolniłam się z koszmaru długów

  czytaj więcej
 • Myślę, decyduję, działam. Finanse dla najmłodszych
  Innowacyjny program edukacji finansowej dla dzieci od I do III klasy szkoły podstawowej. Zachęcamy do kontaktu ze Stowarzyszeniem w celu wdrożenia programu w Waszej Szkole.

  Myślę, decyduję, działam. Finanse dla najmłodszych

  czytaj więcej

Pogotowie dla zadłużonych

Kraków Gdynia Warszawa Biała-Podlaska

Województwa obsługiwane przez Ośrodki Doradztwa Finansowego i Konsumenckiego zaznaczone są na zielono. Kliknij na mapę aby poznać więcej szczegółów.

Porada tygodnia

Egzekucja z „wczasów pod gruszą”

Wobec klientki jest prowadzona egzekucja z wynagrodzenia za pracę. Oprócz wynagrodzenia zgodnie z regulaminem zakładowego funduszu świadczeń socjalnych przysługuje dodatkowa kwota na tzw. „wczasy pod gruszą”. Klientka zastanawia się, czy w związku z prowadzoną egzekucją kwota z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych jest potrącana w całości przez komornika.

Zgodnie z kodeksem pracy wynagrodzenie podlega ochronie egzekucyjnej zgodnie z artykułami 87-91 kodeksu pracy. Ponadto ochronie wynagrodzenia podlegają również m. in. nagrody jubileuszowe, odprawy emerytalne oraz ekwiwalent za niewykorzystany urlop (tzw. szerokie pojęcie wynagrodzenia za pracę, nieobejmujące jedynie podstawowej pensji). więcej »

czytaj wszystkie »

Aktualności pogotowia dla zadłużonych

Ośrodek w Warszawie nieczynny z powodu urlopu

21.06.2017

Informujemy, że ODFiK w Warszawie, będzie nieczynny do 21 lipca. W tym czasie porad udzielają pozostałe Ośrodki Doradztwa w Krakowie, […]

Wróciliście mi wiarę w ludzi, uwolniłam się z koszmaru długów

12.06.2017

Nasza klientka, która skorzystała z pomocy Ośrodka Doradztwa Finansowego i Konsumenckiego SKEF w Warszawie przy sporządzania wniosku do sądu o […]

Roszczenia frankowiczów wkrótce się przedawnią gdy minie 10 lat

07.02.2017

Zbliża się przedawnienie roszczeń grupy frankowiczów, których umowy we frankach podpisywane były w latach 2005-2008; ostatnie wyroki sądowe wskazują, że […]

Strona 1 z 1112345...10...Ostatnia »

Księga porad

Kredytowe ABC Oszczędzanie i budżet Kalkulatory finansowe Inwestowanie

Problemy ze spłatą Prawo spadkowe Upadłość konsumencka Windykacja i egzekucja

Powrót do strony głównej »