VII edycja Mistrzostw Polski Młodych Ekonomistów

 

 

VII edycja konkursu ekonomicznego Mistrzostwa Polski Młodych Ekonomistów rozpoczęła się 6 marca 2012 r. Tematem była: „Polska spółdzielczość finansowa w aspekcie 20-lecia Spółdzielczych Kas Oszczędnościowo-Kredytowych”. W konkursie udział wzięło 428 uczniów. Spośród nich wyłoniono 12 najlepszych prac, których autorów zaproszono na wielki finał.

9 czerwca 2012 roku, we Władysławowie odbył się finał VII edycji konkursu.

Poniżej przedstawiamy listę zwycięzców:

I miejsce – Małgorzata Biedrzycka woj. łódzkie (Gimnazjum im. Adama Mickiewicza, ul. Mickiewicza 24, 96-230 Biała Rawska)

II miejsce – Adrian Matwijec woj. podkarpackie (Gimnazjum Publiczne w Stubnie, Stubno 254, 37-723 Stubno)

III miejsce – Emil Libera woj. łódzkie (Gimnazjum im. Adama Mickiewicza, ul. Mickiewicza 24, 96-230 Biała Rawska)

Wyróżnienia zostały przyznane następującym uczestnikom:

Klaudia Wakuła woj. podlaskie (Zespół Szkół im. Jana Pawła II, ul Zambrowska 20, 16-001 Kleosin)

Dominik Kurenda woj. lubelskie (Publiczne Gimnazjum nr 3 im. Emilii Plater, ul. Narutowicza 39, 21-500 Biała Podlaska)

Jakub Błoński woj. świętokrzyskie (Gimnazjum im. św. Jadwigi Królowej, ul. Słowackiego 5, 25-365 Kielce)

Pozostali uczestnicy finału:

Ewelina Wielechowska woj. łódzkie (Gimnazjum im. Adama Mickiewicza, ul. Mickiewicza 24, 96-230 Biała Rawska)

Wojciech Stankiewicz woj. dolnośląskie (Zespół Szkół i Przedszkola w Krośnicach, Parkowa 14, 56-320 Krośnice)

Stanisław Matuszewski woj. mazowieckie (Gimnazjum nr 5, ul. Jagiellońska 67, 05-120 Legionowo)

Dominika Gibek woj. lubuskie (Gimnazjum nr 6, ul. F. Chopina 18 A, 65-001 Zielona Góra)

Maciej Czarnecki woj. kujawsko-pomorskie (Gimnazjum nr1 im. Ks. Kardynała S. Wyszyńskiego, ul. Wolności 11, 87-200 Wąbrzeźno)

Karolina Bojar woj. małopolskie (Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Uniwersytetu Jagiellońskiego, ul. Lipińskiego 2, 30-349 Kraków)

Laureatom konkursów gratulujemy!

Wszystkim uczestnikom, nauczycielom, rodzicom i osobom towarzyszącym serdecznie dziękujemy za udział w naszym konkursie oraz mile spędzony czas!

 

Serdeczne podziękowania składamy jury konkursu w składzie: prof. dr hab. Elżbieta Ostrowska, Janusz Ossowski dyrektor Spółdzielczego Instytutu Naukowego, dr inż Kazimierz Janiak Prezes SKEF, Maciej Duszczyk Dyrektor Departamentu Marketingu BIK S.A, Katarzyna Kołodziejczyk specjalista d/s doradztwa finansowego i konsumenckiego w ODFIK Kraków.

Swoją obecnością zaszczycili nas Pan Grzegorz Bierecki Senator RP, Prezes Krajowej Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo – Kredytowej, Pan Robert Sterzel Kierownik Makroregionu Północnego Kasy Stefczyka, Pani Joanna Charlińska i Pani Agnieszka Gontarek z Biura Informacji Kredytowej S.A.

Relacje filmowe z finału VII edycji „Mistrzostw Polski Młodych Ekonomistów”.

http://www.stefczyk.tv/kanaly/poznaj-kasy-stefczyka/mistrzostwa-polski-mlodych-ekonomistow

http://www.nordainfo.pl/2012/06/14/7-edycji-mistrzostw-polski-mlodych-ekonomistow-wideo/

[ galeria zdjęć ]

 

W VII edycji nagrodę specjalną dla nauczyciela otrzymała Pani Agnieszka Wyrzykowska z Gimnazjum im. Czesława Miłosza w Topoli Królewskiej, zaś nagrody dla szkół najliczniej reprezentowanych w konkursie otrzymało:

  1. Gimnazjum Publiczne w Stubnie (Stubno 254, 37-723 Stubno)
  2. Gimnazjum Publiczne w Chodczu (ul. Waryńskiego 20, 87-860 Chodecz)

 

Konkurs nie odbyłby się bez wsparcia finansowego, merytorycznego oraz organizacyjnego naszych nieocenionych Patronów, Partnerów i Sponsorów, którym serdecznie dziękujemy!

Patronat honorowy nad konkursem objęli:

Krajowa Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo-Kredytowa (www.skok.pl)

Spółdzielczy Instytut Naukowy (www.sin.edu.pl)

Fundacja Grzegorza Biereckiego „Kocham Podlasie” (www.kochampodlasie.pl)

Pozostali partnerzy i sponsorzy:

Biuro Informacji Kredytowej S.A. (www.bik.pl)

Fundacja im. Franciszka Stefczyka, której fundatorem jest Kasa Stefczyka (www.kasastefczyka.pl)

SKOK Ubezpieczenia (www.skokubezpieczenia.pl)

Towarzystwo Zarządzające SKOK Sp. z o.o. S.K.A. (www.tzskokska.pl)

SKOK Mysłowice (www.skok-myslowice.pl)

SKOK Ziemi Rybnickiej (www.skokziemryb.com.pl)

SKOK im. St. Adamskiego (www.skokadamskiego.pl)

Ecco Holiday Sp. z o.o. (www.eccoholiday.com)

Patronat medialny nad konkursem objął Media SKOK Sp. z o.o. (www.mediaskok.pl)