Pogotowie dla zadłużonych
facebook
 • Nowy konkurs dla członków SKEF I SKOK
  Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie Stowarzyszenia pt: „Przezorny zawsze ubezpieczony”. Konkurs trwa do marca 2018 r. Partnerami konkursu są Fundacja Wspierania Ubezpieczeń Wzajemnych oraz Saltus Ubezpieczenia. Konkurs dostępny także na łamach Czasu Stefczyka.

  "Przezorny zawsze ubezpieczony" - konkurs dla członków SKEF i SKOK. Dziś kolejny 3 odcinek opowiadania oraz 3 kupon konkursowy.

  czytaj więcej
 • Zespół SKEF

  Film o działalności SKEF

  czytaj więcej

Opis konkursu

 

 


Konkurs ekonomiczny „Mistrzostwa Polski Młodych Ekonomistów” jest ogólnopolskim projektem realizowanym przez Stowarzyszenie Krzewienia Edukacji Finansowej od 2006 roku. Skierowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych, którzy nie ukończyli osiemnastego roku życia. Co roku, konkurs poświęcony jest innej tematyce z obszaru zagadnień ekonomiczno-finansowych. Celem aktualnej, XII edycji konkursu jest rozpowszechnianie wiedzy z zakresu ubezpieczeń.

Temat tegorocznej edycji brzmi:

Przezorny zawsze ubezpieczony, czyli wszystko o ubezpieczeniach i idei wzajemności w finansach”.

Konkurs podzielony jest na dwa etapy: eliminacje i finał.

Aby wziąć udział w XII edycji konkursu, należy:

 1. Zapoznać się z regulaminem konkursu,
 2. Przeczytać opowiadanie konkursowe „Przezorny zawsze ubezpieczony”,
 3. Wypełnić formularz zgłoszeniowy oraz rozwiązać test i zadanie opisowe (tj. praca konkursowa),
 4. Przesłać formularz zgłoszeniowy i pracę konkursową do dnia 28 kwietnia 2017 roku, na jeden z dwóch sposobów:
 • drogą elektroniczną (udział on-line, za pośrednictwem aplikacji konkursowej dostępnej na stronie internetowej SKEF)
 • drogą pocztową (na adres: Stowarzyszenie Krzewienia Edukacji Finansowej, ul. Legionów 126, 81-472 Gdynia z dopiskiem „Konkurs MPME”).

Praca konkursowa składa się z dwóch części A i B:

 • część A: trzydzieści pytań testowych, gdzie tylko jedna odpowiedź jest prawidłowa, za które można uzyskać łącznie 30 punktów,
 • część B: jedno zadanie opisowe zawierające elementy matematyki finansowej, za które można zdobyć maksymalnie 50 punktów.

Suma wszystkich punktów wynosi 80. Część B pracy konkursowej podlega ocenie pod warunkiem uzyskania z części A minimum 28 punktów.

Z nadesłanych prac zostanie wyłonionych dziesięć prac z największą liczbą punktów. Ich autorzy zostaną zaproszeni do udziału w finale konkursu, który odbędzie w dniach 16-17 czerwca 2017 r. w Warszawie. Na zwycięzców konkursu czekają atrakcyjne nagrody: laptop, tablet i aparat fotograficzny.

Regulamin konkursu przewiduje nagrodę dla nauczyciela, którego uczniowie prześlą największą liczbę prac konkursowych ocenionych powyżej 65 punktów i kompletnie wypełnionych w części A i B.

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu znajdują się w regulaminie.