Myślę, decyduję, działam. Finanse dla najmłodszych – II edycja

Komunikat dotyczący odwołania warsztatów metodycznych w Warszawie w dniach 27-29 marca 2020

W związku z pogarszającą się sytuacją wywołaną ogłoszeniem przez WHO pandemii koronawirusem, wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego przez Premiera Mateusza Morawieckiego oraz trosce o zdrowie i bezpieczeństwo uczestników, w dniu 13 marca podjęliśmy decyzję o  odwołaniu warsztatów metodycznych.  Wstępnie termin warsztatów zaplanowano na drugą połowę września.

Zgodnie z informacją mailową szczegóły dotyczące realizacji projektu wraz z listą ostatecznie zakwalifikowanych nauczycieli i nowym terminem warsztatów podamy wkrótce.

Dziękujemy za wyrozumiałość.

 

**********************************************************

Lista nauczycieli zakwalifikowanych do II edycji projektu.
Wszystkim serdecznie gratulujemy!

  1. Izabela Borowska-Rikita – Szkoła Podstawowa nr 84 im. Ruchu Obrońców Pokoju
    Górnickiero 20, Wrocław
  2. Małgorzta Zgórzak – Szkoła Podstawowa im. J.A. Maklakiewicza ul. Warszawska 27, Mszczonów
  3. Judyta Lipińska – Szkoła Podstawowa nr 9 ul. Zamenhofa 14, Olsztyn
  4. Paulina Kowalska – Szkoła Podstawowa nr 9 ul. Zamenhofa 14, Olsztyn
  5. Kinga Paszkiewicz – Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I Stopnia im. prof. Marka Jasińskiego                Bolesława Śmiałego      42-43, Szczecin
  6. Elżbieta Chojnacka – Publiczna Szkoła Podstawowa w Michałowie Michałów Parcel 23, Warka
  7. Katarzyna Jankosz – Publiczna Szkoła Podstawowa w Łękach Dolnych Łęki Dolne 122 a, Łęki Górne
  8. Alicja Nehring – Szkoła Podstawowa nr 16 im. Wandy Szuman ul. Dziewulskiego 2, Toruń
  9. Anna Spruch – Szkoła Podstawowa nr 319 ul. Związku Walki Młodych 10, Warszawa
  10. Agnieszka Kita – Publiczna Szkoła Podstawowa w Iwkowej Nagórze, Iwkowa 463
  11. Paula Lubecka – Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika ul. Kościuszki 2a, Iława
  12. Sylwia Kociuba – Szkoła Podstawowa nr 8  Jana Pawła II ul. Młodzieżowa 44, Chojnice
  13. Anna Zduniak – Społeczna Szkoła Podstawowa nr 12 im. Emanuela Bułhaka ul. Armii Krajowej 9, Warszawa
  14. Beata Wolanik – Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Rakszawie, Rakszawa 946
  15. Anna Sońska – Szkoła Podstawowa nr 4 im. I. J. Paderewskiego ul. Kasprowicza 16, Pruszcz Gdański
  16. Grażyna Zalewska-Vizauer – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Tuszowie Narodowym, Tuszów Narodowy 231
  17. Iwona Kępa – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kośmidrach ul. Szkolna 3, Pawonków
  18. Jolanta Bojda – Szkoła Podstawowa nr 25 im. Prymasa Tysiąclecia ul. Skarzyńskiego 17, Rzeszów
  19. Teresa Kaczmarek – Publiczna Szkoła Podstawowa z Żukowie Żuków 38, Dolice
  20. Alina Guzikowska – Szkoła Podstawowa nr 8 im. Janusza Korczaka ul. Jana Matejki 29, Nowa Sól
  21. Joanna Iniewicz – Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 11 ul. Aleksandry 17, Kraków
  22. Anita Słowik – Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Żarnowcu ul. Szkolna 2, Krokowa
  23. Edyta Brożyna – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Ignacego Jana Paderewskiego
    Niepodległości 4, Staszów
  24. Barbara Kowalczuk – Szkoła Podstawowa nr 52 im. Marii Konopnickiej ul. Władysława Jagiełły 11, Lublin
  25. Agata Wszołek – Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Dominikowicach Dominikowice   50, Kobylanka
  26. Dorota Poczek – Szkoła Podstawowa w Woli Przybysławskiej, Grabów
  27. Teresa Gabruk – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Juliusza Słowackiego ul. Słowackiego 9, Łosiów
  28. Angelika Pietrzak – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Dębinkach Dębinki 12, Nasielsk
  29. Aneta Bura-Świerczek – Szkoła Podstawowa w Czarnym Dunajcu Ojca Świętego Jana Pawła II 144, Czerny Dunajec
  30. Joanna Środa – Zespół Szkół w Mętkowie Ks. Karola Wojtyły 21, Babice
  31. Joanna Czyż-Sobolewska – Szkoła Podstawowa nr 11 z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego
    Noblistów Polskich Os. Zachód b15, Stargard
  32. Joanna Solska – Szkoła Podstawowa nr 1 im. Sługi Bożego Księdza Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego ul. 3 maja 3, Biłgoraj
  33. Alicja Przybyszewska – Szkoła Podstawowa nr 34 z Oddziałami Integracyjnymi im. Leonida Teligi Cylkowskiego 5, Gdynia
  34. Renata Wandachowicz – Szkoła Podstawowa nr 34 z Oddziałami Integracyjnymi im. Leonida Teligi ul. Cylkowskiego 5, Gdynia
  35. Magdalena Fijałkowska – Szkoła Podstawowa w Nowym Dworze, Kwidzyn
  36. Katarzyna Madura-Gryko – Szkoła Podstawowa nr 47 ul. Palmowa 28, Białystok
  37. Hanna Fuśnik – Szkoła Podstawowa nr 1 im. Bolesława Prusa ul. Staszica 56, Zielonka
  38. Barbara Górecka-Sitarska – Szkoła Podstawowa nr 1 ul. Lutosławskiego 23, Słupsk
  39. Ewelina Piórkowska – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Leźnie ul. Aleja Lipowa 44, Gdańsk
  40. Aneta Pawlak – Szkoła Podstawowa nr 97 ul. Doktora Judyma 10, Kraków
  41. Urszula Bagdzińska – Zespół Szkół im. Ignacego Łukasiewicza ul. Siedlecka 6, Police
  42. Joanna Mruczek – Zespół Szkół nr 5 ul. Mackiewicza 15, Kraków
  43. Bogumiła Spytkowska – Szkoła Podstawowa im. ks. J. Sczechowicza w Orawce, Orawka
  44. Ewa Janik – Publiczna Szkoła Podstawowa w Łopienniku Nadrzecznym Łapiennik Nadrzeczny 5a, Łapiennik Górny

Lista rezerwowa nauczycieli:

Olga Artemiuk – Szkoła Podstawowa w Boćwince, Boćwinka 13, Gołdap

Małgorzta Orzeszek – Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego Giżyce 10, Brzozów

Agnieszka Błażejczyk – Szkoła Podstawowa im. K.O.U w Rudzienku, ul. Szkolna 11, Kołbiel

Beata Fruba – Zespół Szkolno-Przedszkolny ul. Okuniewska 115, Halinów

Agnieszka Stodulska – Szkoła Podstawowa w Chruścielu Chruściel 27, Płoskinia

*****************************************************************

Zakończyliśmy rekrutację do II edycji projektu „Myślę, decyduję, działam – finanse dla najmłodszych”.

Obecnie trwa weryfikacja zgłoszeń.

*****************************************************************

Rekrutacja do II edycji projektu: „Myślę, decyduję, działam – finanse dla najmłodszych”!

Zapraszamy szkoły, nauczycieli oraz uczniów klas pierwszych do udziału w II edycji innowacyjnego projektu z zakresu edukacji finansowej pt. “Myślę, decyduję, działam – finanse dla najmłodszych” współfinansowanego przez Narodowy Bank Polski.

Celem głównym projektu jest wdrożenie programu edukacji finansowej (zgodnego z podstawą programową) autorstwa Prof. dr hab. Małgorzaty Żytko (Uniwersytet Warszawski), dr Aliny Kalinowskiej (Uniwersytet Warmińsko-Mazurski) oraz Ewy Kruk (SKEF), przeznaczonego dla wybranych w drodze rekrutacji klas pierwszych – etap wczesnoszkolny. Projekt będzie realizowany w latach 2020-2022 w oparciu o przygotowane materiały dydaktyczne: pakiet dla ucznia i poradnik dla nauczyciela. Materiały mają pozytywne opinie oraz rekomendację.

Cele szczegółowe projektu to m.in. rozwój wiedzy i umiejętności finansowych uczniów poprzez umożliwienie dzieciom osobistego przeżycia sytuacji edukacyjnych związanych z zarządzaniem pieniędzmi, zdobywania doświadczeń przy rozwiązywaniu problemów, rozwój podstaw krytycznego myślenia uczniów dotyczącego konsekwencji podejmowania decyzji finansowych, ich znaczenia w życiu każdej osoby i rodziny oraz rozwój kompetencji zawodowych wśród nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej.

W ramach projektu uczniowie:

  • zdobędą wiedzę finansową, która uczyni ich bardziej świadomymi konsumentami,
  • wezmą udział w 80 godzinach zajęć pozalekcyjnych (2020-2022),
  • otrzymają pakiety edukacyjne wraz z segregatorem,
  • wezmą udział w trzech konkursach,
  • otrzymają upominki oraz dyplomy na zakończenie zajęć.

W ramach projektu nauczyciele:

  • zdobędą unikalne doświadczenie edukatorów finansowych i zrealizują 80 godzin zajęć pozalekcyjnych w kolejnych 3 latach szkolnych,
  • wezmą udział w trzydniowych warsztatach metodycznych,
  • otrzymają pakiet edukacyjny oraz poradnik dla nauczyciela,
  • wezmą udział w dwudniowych warsztatach doszkalających,
  • otrzymają wynagrodzenie za prowadzone zajęcia,
  • wezmą udział w seminarium podsumowującym projekt.

Proces rekrutacji nauczycieli będzie odbywać się w oparciu o następujące kryteria:

  • Udział w projektach z zakresu edukacji finansowej;
  • Ocena uzasadnienia chęci udziału w projekcie
  • Odpowiedzi na pytania otwarte z zakresu edukacji finansowej.

Do II edycji projektu zostanie zrekrutowanych 44 nauczycieli, w tym nie więcej niż 5 będą to nauczyciele z I edycji, do których Organizator wyśle zaproszenia do udziału w projekcie.

Rekrutacja zostanie przeprowadzona w obszarze co najmniej 6 województw: pomorskiego, zachodnio-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, mazowieckiego, małopolskiego i lubelskiego.

Zostanie stworzona lista rezerwowa zainteresowanych na wypadek ew. rezygnacji nauczyciela lub jego niemożności udziału w warsztatach metodycznych dla nauczycieli.

Wszyscy wybrani do projektu w procesie rekrutacji nauczyciele podpiszą za zgodą szkoły umowy zawierające m.in. obowiązki i prawa stron związane z realizacją działań projektu i osiąganiem założonych wskaźników.

Za rekrutację uczniów będą odpowiadali nauczyciele-wychowawcy. Przystąpienie ucznia do udziału w projekcie będzie wymagało uzyskania zgody rodziców.

Zajęcia będą odbywać się na terenie szkoły.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 23 lutego 2020 roku.

Formularz zgłoszeniowy [PDF]   

Jeśli jesteście Państwo zainteresowani udziałem w projekcie prosimy o przesłanie skanu powyższego formularza zgłoszeniowego na adres mnastrabasz@skef.pl.

Planowane miejsce i termin szkolenia dla nauczycieli:

Centrum Konferencyjno-Szkoleniowe Boss Spółka z o.o., 04-849 Warszawa, ul. Żwanowiecka 20
27-29 marca 2020 roku (piątek-niedziela)

Organizator pokrywa koszty noclegu wraz z wyżywieniem oraz zwraca koszty podróży.

Osoby do kontaktu:

Magdalena Nastrabasz – e-mail: mnastrabasz@skef.pl, 58 624 98 72, 667 544 000
Ewa Kruk – e-mail: ekruk@skef.pl, 58 624 98 74, 603 222 041

Zobacz poprzednią edycję