SKOK im. Unii Lubelskiej

Odwiedź stronę     kasa-unii-lubelskiej

Szkolenia dla członków Kasy z budżetu domowego i oszczędzania

Kontynuując cykl spotkań dla członków Kasy Unii Lubelskiej, odbyły się kolejne dwa szkolenia, których tematem był budżet domowy i domowe sposoby na oszczędzanie.

Pierwsze takie spotkanie miała miejsce już w ubiegłym roku w oddziale w Białej Podlaskiej, natomiast w tym roku odbyły się one 20.02.2017 r. w Łukowie i 10.03.2017 r. w Międzyrzecu Podlaskim.

Szkolenia zostały przeprowadzone przez pracownika Stowarzyszenia Krzewienia Edukacji Finansowej i dzięki nim członkowie mogli dowiedzieć się, czym jest budżet domowy i jakie korzyści wypływają z jego prowadzenia.

Spotkanie był również okazją do znalezienia odpowiedzi na pytanie, w jaki sposób szukać oszczędności w domowych finansach. Uczestnicy aktywnie brali udział w szkoleniu i chętnie dzielili się wypracowanymi przez siebie metodami na zaoszczędzenie na rachunkach za media i podczas robienia zakupów.

Szkolenie w Międzyrzecu Podlaskim


      

Szkolenie w Łukowie

   

Przedświąteczne szkolenie członków Kasy Unii Lubelskiej w Białej Podlaskiej

W dniu 12.12.2016 r. w oddziale Kasy Unii Lubelskiej w Białej Podlaskiej odbyło się spotkanie przedświąteczne dla członków połączone z krótkim szkoleniem przeprowadzonym przez Stowarzyszenie Krzewienia Edukacji Finansowej. Głównym tematem szkolenia był budżet domowy i domowe sposoby na oszczędzanie. Uczestnicy mieli okazje poznać bliżej zagadnienia związane z korzyściami płynącymi z prowadzenia domowego budżetu oraz podzielić się wzajemnie wypracowanymi przez siebie sposobami na zaoszczędzenie na energii elektrycznej czy ogrzewaniu.

Kolejne takie spotkanie odbędzie się 19.12.2016 r. w oddziale Kasy Unii Lubelskiej w Łukowie, na które serdecznie zapraszamy. Monika Marchalewska.

   

   


   

Terminy spotkań grup członkowskich

Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo – Kredytowa im. Unii Lubelskiej działa od 1993 roku. Zebranie założycieli odbyło się w dniu 23.11.1993 r. w Miejskim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji w Lublinie. Początkowo Kasa działała wyłącznie wśród pracowników MPWiK.
Sytuacja gospodarcza kraju wymusiła jednak na SKOK-ach dywersyfikację czyli wyjście z zakładów pracy i otwarcie się na całe społeczeństwo nie tylko naszego regionu ale także i kraju. Pierwszym krokiem na drodze dywersyfikacji było połączenie się ze SKOK założonym w grudniu 1994 roku przy UMCS w Lublinie.