Prezentacja rodzin

Prezentacja rodzin VII edycji

 

Rodzina Pani Sary Górowskiej

Pani Sara Górowska mimo, że zawsze żyła oszczędnie, nigdy nie prowadziła szczegółowego budżetu domowego.  W ramach projektu chciałaby poszerzyć swoją wiedzę ekonomiczną i wyrobić w sobie nawyk budżetowania. Pani Sara samotnie wychowuje 7-letnią córkę Kornelię. Kornelka jest pełnym energii przedszkolakiem, który każdą wolną chwilę poświęca zwierzętom. Ma psa, chomika i kiedy tylko ma czas odwiedza pobliską stadninę koni. Zaoszczędzone pieniądze i nagrodę po zakończeniu projektu Pani Sara chce przeznaczyć na remont łazienki.

 

 

Rodzina Pani Dominiki Sałamach-Gil

Rodzina przystąpiła do projektu aby nauczyć się efektywnego zarządzania swoimi finansami oraz prowadzenia budżetu domowego. Pani Dominika i Pan Hubert wspólnie wychowują troje dzieci, jedenastoletniego Damiana, dziesięcioletnią Weronikę i czteroletniego Marcela. Najstarszy syn interesuje się piłką nożną, a córka swój wolny czas poświęca na tworzenie prac plastycznych, co jest jej wielką pasją. Pan Hubert pracuje zawodowo jako mechanik samochodowy, Pani Dominika zajmuje się wychowaniem dzieci i prowadzeniem domu, jednak kiedy najmłodszy syn pójdzie od września do przedszkola chciałaby podjąć pracę zawodową.  Jak rodzina sama mówi mają jeszcze jednego członka rodziny, dwuletniego pieska Łatka, który jest ulubieńcem wszystkich domowników, a starsze dzieci chętnie angażują się w opiekę i wyprowadzanie pupila na spacery. Wspólną pasją rodziny są niedzielne wycieczki i poznawanie ciekawych miejsc w najbliższej okolicy oraz tej trochę dalszej. Dlatego też zaoszczędzone pieniądze i świadczenie otrzymane po zakończeniu projektu rodzina planuje przeznaczyć na wspólny wyjazd wakacyjny.

 

Prezentacja rodzin V edycji

Marta i Ireneusz Dragulscy

Państwo Dragulscy przystąpili do projektu aby nauczyć się efektywniej gospodarować budżetem domowym. Pani Marta jest bezrobotna, a pięcioosobowa rodzina utrzymuje się jedynie z pensji męża.

Państwo Dragulscy wychowują wspólne troje dzieci w wieku szkolnym: Szymon ma 11 lat, Paulina 8 lat i Karol 6 lat. Szymon lubi grać w piłkę nożną, chodzi na treningi i intensywnie uczy się pływać. Również Paulina i Karol chodzą na naukę pływania. Córka lubi konie i marzy o nauce w szkole jeździeckiej.

Wydatki na żywność, środki higieniczne i potrzeby życia codziennego są coraz wyższe. Rodzina uczy się tak gospodarować funduszami aby nie zabrakło im na dodatkowe zajęcia dla dzieci, które chcą się rozwijać.

Zaoszczędzone podczas projektu pieniądze oraz nagrodę rodzina planuje przeznaczyć na rodzinny wyjazd na wakacje w przyszłym roku.

Jolanta i Mirosław Dorosz

Państwo Dorosz wychowują wspólnie dwójkę dzieci. Miłka ma prawie 3 latka, a Wioletka 9 i pół miesiąca. Pani Jolanta jest nauczycielem w przedszkolu dla dzieci z autyzmem, obecnie jednak przebywa na urlopie rodzicielskim, natomiast Pan Mirosław jest na rencie powypadkowej.

Do bieżących wydatków czteroosobowej rodziny dochodzą koszty rehabilitacji Wioletki, która urodziła się z wrodzonym obniżonym napięciem mięśniowym i asymetrią. Koszty cotygodniowego dojazdu na rehabilitacje są bardzo wysokie.

Dzięki udziałowi w projekcie rodzina chce nauczyć się oszczędzać i lepiej gospodarować budżetem domowym. Zaoszczędzone pieniądze i nagrodę otrzymaną po zakończeniu projektu Państwo Dorosz chcą przeznaczyć na remont pokoju dziewczynek.

Renata i Arkadiusz Borek

Państwo Borek wspólnie wychowują dwójkę dzieci. Sylwia ma 17 lat i uczęszcza do pierwszej klasy I LO im. J.I.Kraszewskiego w Białej Podlaskiej, natomiast Szymon ma 15 lat i jest w drugiej klasie gimnazjum. Dzieci interesują się sportem. Sylwia piłką ręczną. Szymona zamiłowaniem jest piła nożna i jazda na rowerze – zwłaszcza  Dirt jumping. Zamiłowanie do sportu w dzieciach zaszczepili rodzice. Rodzina lubi  spędzać wolny czas bardzo aktywnie. Pani Renata i Pan Arek bardzo lubią chodzić po górach.

Rodzina utrzymuje się tylko z wynagrodzenia za pracę Pana Arka, który jest zawodowym strażakiem, jednak ze względu na bardzo duże wydatki w okresie prac sezonowych rodzina szuka dodatkowego dochodu zbierając np. owoce. Dzieci bardzo chętnie pomagają. Do bieżących wydatków na życie dochodzą również comiesięczne raty spłacanego kredytu. Zaoszczędzone w projekcie pieniądze
i nagrodę rodzina chciałaby dołożyć do posiadanych już oszczędności i przeznaczyć na studia córki.

Justyna i Tomasz Chalimoniuk

Państwo Chalimoniuk przystąpili do projektu, aby nauczyć się oszczędzać. Do tej pory nie prowadzili budżetu domowego, nie szukali oszczędności. Mają nadzieję, że dzięki udziałowi w projekcie nauczą się racjonalnie gospodarować swoimi dochodami. Rodzina jest w trakcie budowy domu i poza miesięcznymi wydatkami na życie dochodzą jeszcze wydatki związane z tą inwestycją.

Państwo Chalimoniuk wspólnie wychowują dwójkę dzieci, ośmioletnią Martynkę i sześcioletnią Paulinkę. Jedynym źródłem dochodu rodziny jest praca Pana Tomasza, który jest kierowcą. Pani Justyna zajmuje się wychowaniem córek i prowadzeniem domu. Zaoszczędzone pieniądze i świadczenie pieniądze otrzymane po zakończeniu projektu rodzina zamierza przeznaczyć na zorganizowanie uroczystości I Komunii Świętej Martynki w przyszłym roku.

Renata i Jan Karwowscy

Rodzina przystąpiła do projektu, aby nauczyć się prowadzić budżet domowy oraz planować swoje finanse. Przed narodzinami syna   Pani Renata i Pan Jan zapisywali swoje wydatki. Teraz mają wyższe dochody ale i wydatków jest więcej, a wśród nich pojawia się comiesięczna rata kredytu hipotecznego, który wzięli na zakup mieszkania. Zarówno Pani Renata jak i Pan Jan pracują zawodowo. W sierpniu urodzi się im drugie dziecko, dlatego też zaoszczędzone pieniądze i świadczenie pieniężne, jakie otrzymają po zakończeniu projektu planują przeznaczyć na cele związane z narodzinami dziecka oraz na doposażenie mieszkania, które niedawno kupili.