W styczniu 2019 roku pożegnaliśmy się z rodzinami VII edycji projektu „Pomóż oszczędzać rodzinie”. Ich przygoda z projektem trwała dziewięć miesięcy.

Tym razem gościliśmy w domach Pań: Dominiki z Białej Podlaskiej oraz Sary z Rabki Zdrój.  Każda z rodzin miała inne doświadczenia w prowadzeniu budżetu a tym samym inne obawy, inne trudności z tym związane. Jednak wsparcie mentorów zaowocowało i obie rodziny z powodzeniem zakończyły projekt.

Nabyły praktyczne umiejętności z zakresu planowania wydatków i racjonalnego gospodarowania budżetem domowym. Nauczyły się kategoryzować swoje wydatki i kontrolować środki finansowe, dzięki czemu zaczęły racjonalnie nimi  zarządzać.

Za wytrwałość, skrupulatność prowadzenia domowych budżetów oraz systematyczność w oszczędzaniu otrzymały zasłużone nagrody – czeki na kwotę 1 000 zł oraz upominki od Organizatora projektu – Stowarzyszenia Krzewienia Edukacji Finansowej.

Realizacja projektu „Pomóż oszczędzać rodzinie” była możliwa dzięki współpracy z Fundacją Grzegorza Biereckiego „Kocham Podlasie” oraz wsparciu finansowemu Fundacji Stefczyka.