Stowarzyszenie pośród wielu różnych działań zajmuje się też prowadzeniem akcji charytatywnych. Od wiosny 2005 r. SKEF wspólnie z Kasą Stefczyka prowadzi zbiórkę publiczną „Skarbonka” na terenie całej Polski, przeznaczoną dla Domów Dziecka.

Zbiórkę można wesprzeć poprzez złożenie datków do specjalnie oznakowanych skarbon, wystawionych w placówkach Kasy Stefczyka do 30 listopada 2018 roku. Zebrane środki zostaną przeznaczone na zakup sprzętu komputerowego, oprogramowania komputerowego, gier i programów edukacyjnych oraz innych pomocy dydaktycznych dla podopiecznych z Domów Dziecka.

Zbiórka jest legalnie zgłoszona i zarejestrowana, a wszystkie zebrane środki są przeznaczone na wskazany cel. Stowarzyszenie nie pobiera żadnych opłat z zebranych pieniędzy na wynagrodzenia dla osób zajmujących się zbiórką tak, by każda złotówka była rzeczywiście przeznaczona dla dzieci. Przekazanie zakupionych darów nastąpi w okresie przedświątecznym, kiedy wszyscy skupiamy się na przygotowaniach i cieszymy z tego, że spędzamy czas w gronie bliskich osób. To trudny czas dla wielu podopiecznych Domów Dziecka, więc mamy nadzieję że dary zakupione z Państwa datków sprawią tym dzieciom choć odrobinę radości.

Dzięki hojności i wsparciu akcji przez darczyńców od wiosny 2005 roku przez 12 lat prowadzenia zbiórki udało się łącznie zebrać kwotę ponad 306 560 zł. Środki te pozwoliły na obdarowanie podopiecznych  z 24 Domów Dziecka na terenie całego kraju.

W imieniu obdarowanych i własnym serdecznie dziękujemy za dotychczasowe wsparcie i serdecznie zachęcamy do włączenia się w tegoroczną zbiórkę.