Pogotowie dla zadłużonych
facebook
 • Nowy konkurs dla członków SKEF I SKOK
  Serdecznie zapraszamy do udziału w nowym konkursie Stowarzyszenia Krzewienia Edukacji Finansowej pt: „Przezorny zawsze ubezpieczony”. Konkurs trwa do marca 2018 r. Partnerami konkursu są Fundacja Wspierania Ubezpieczeń Wzajemnych oraz Saltus Ubezpieczenia. Konkurs prowadzony jest także za pośrednictwem gazety Czas Stefczyka.

  "Przezorny zawsze ubezpieczony" - nowy konkurs dla członków SKEF i SKOK

  czytaj więcej
 • Vademecum kredytobiorcy
  Chcesz kupić mieszkanie, samochód, sprzęt AGD na kredyt - przeczytaj koniecznie!

  Vademecum kredytobiorcy

  czytaj więcej
 • Baner SKEF
  W tym roku obchodzimy 20-lecie działalności SKEF. Nasze cele od lat niezmienne: inicjowanie, prowadzenie i wspieranie działań na rzecz edukacji finansowej, realizacja projektów edukacyjnych w szkołach, pomoc osobom zmagającym się z problemem nadmiernego zadłużenia, prowadzenie działalności charytatywnej.

  20 lat minęło jak jeden dzień! Film o działalności SKEF

  czytaj więcej
 • Myślę, decyduję, działam. Finanse dla najmłodszych
  Innowacyjny program edukacji finansowej dla dzieci od I do III klasy szkoły podstawowej. Zachęcamy do kontaktu ze Stowarzyszeniem w celu wdrożenia programu w Waszej Szkole.

  Myślę, decyduję, działam. Finanse dla najmłodszych

  czytaj więcej
 • 17 listopada III Gdański Dzień bez Długu
  Tego dnia Stowarzyszenie udzielało porad prawno-finansowych osobom nadmiernie zadłużonym. Podczas dyżuru można było dowiedzieć się o możliwości wyjścia z pętli zadłużenia, zawarcia ugody z wierzycielem oraz ogłoszenia upadłości konsumenckiej. Inicjatywa cieszyła się dużym zainte-resowaniem Gdańszczan.

  17 listopada III Gdański Dzień bez Długu

  czytaj więcej
 • Dlaczego większość monet ma prążkowane krawędzie?
  Dawniej monety wytwarzano używając cennych kruszców m.in. złota lub srebra. Po wprowadzeniu monet do obiegu zdarzało się, że niektórzy obrzynali z krawędzi warstwę metalu, którą następnie topili i przerabiali na nowe monety. W celu wykrycia i uniknięcia tego typu fałszerstw zaczęto więc stosować rowki na krawędziach monet.

  Dlaczego większość monet ma prążkowane krawędzie?

  czytaj więcej
 • Wróciliście mi wiarę w ludzi, uwolniłam się z koszmaru długów
  Moja tragiczna historia zaczęła się w 2006 roku. Wtedy sprzedałam mieszkanie i kupiłam wymarzony dom. Na jego remont zaciągnęłam kredyt 150 tys. zł denominowany we frankach. Gdy moja firma upadła, zmuszona byłam sprzedać dom za 430 tys. zł, jednak po rozliczeniu się z bankiem okazało się, że nic z tej kwoty nie zostało. I tak zostałam bez mieszkania a z długami. Rozpacz.

  Wróciliście mi wiarę w ludzi, uwolniłam się z koszmaru długów

  czytaj więcej

Pogotowie dla zadłużonych

Kraków Gdynia Warszawa Biała-Podlaska

Województwa obsługiwane przez Ośrodki Doradztwa Finansowego i Konsumenckiego zaznaczone są na zielono. Kliknij na mapę aby poznać więcej szczegółów.

Porada tygodnia

Pełnomocnictwo do rachunku bankowego a śmierć jego posiadacza

Pani Joanna po śmierci ojca wypłaciła z jego konta pieniądze na pokrycie kosztów pogrzebu. Postąpiła tak, bo miała pełnomocnictwo do rachunku udzielone przez ojca. Jednak o śmierci ojca poinformowała bank w późniejszym czasie. Teraz bank żąda wyjaśnień związanych z wypłatą środków zmarłego klienta. Klientka Ośrodka Doradztwa Finansowego i Konsumenckiego z Warszawy pyta, czy bank ma prawo domagać się takich wyjaśnień?

Na wstępie trzeba wyraźnie podkreślić, że z chwilą śmierci posiadacza rachunku wygasają udzielone przez niego za życia innym osobom pełnomocnictwa do rachunku bankowego. Zgodnie z prawem nie można udzielić innej osobie pełnomocnictwa, które nie wygaśnie w momencie śmierci posiadacza rachunku. więcej »

czytaj wszystkie »

Aktualności pogotowia dla zadłużonych

Długi z chwilówek a upadłość konsumencka

29.11.2017

Często występującym zjawiskiem wśród osób zadłużonych jest pętla kredytowa, zwana też spiralą zadłużenia – sytuacja, w której dłużnik zaciąga kolejne […]

Oddalenie wniosku o upadłość konsumencką

20.11.2017

Po złożeniu wniosku o upadłość konsumencką może zdarzyć się, że Sąd wniosek oddali. Co w takiej sytuacji może zrobić zadłużony, […]

Obowiązki upadłego określone w planie spłaty wierzycieli

07.11.2017

Obowiązek terminowej i rzetelnej realizacji planu spłaty wierzycieli Jednym z etapów konsumenckiego postępowania upadłościowego jest plan spłaty wierzycieli, w ramach, […]

Strona 1 z 1312345...10...Ostatnia »

Księga porad

Kredytowe ABC Oszczędzanie i budżet Kalkulatory finansowe Inwestowanie

Problemy ze spłatą Prawo spadkowe Upadłość konsumencka Windykacja i egzekucja

Powrót do strony głównej »